Tottenham Hotspur(3) – Aston Villa(1)

Tottenham Hotspur ilk Premier Lig maçında biraz şanslı bir galibiyet aldı ve bu galibiyeti yakından hep birlikte inceleyelim.

Aston Villa takımı maça son derece hazır, ne yapması gerektiğini bilerek çıktı. 4-1-4-1 dizilişiyle önde iyi alan kapatarak Tottenham’a boşluk vermediler ve daha 9. dakikada Mings’in harika uzun topuyla ve McGinne’in bitiriciliğiyle öne geçtiler. Bu golde Tottenham defansından Rose’un uzun toptan önce McGinn’e daha yakın olması gerekirdi ama olan oldu. Tottenham iyi top çevirdi,4-1-2-1-2’nin nimetlerinden sonuna kadar faydalandılar, bekler kanada açılarak boşluğu değerlendirmeye çalıştılar, Kane top almak için biraz geriye geldi ve Lucas Moura defansın arkasına koşular yaptı ama gol atamadılar çünkü santrforların arkasında oynayan Lamela rakip defans oyuncularıyla orta saha oyuncuları arasındaki boşlukları göremedi ve oyun bu yüzden ceza sahası civarlarında tıkandı. Tabi bu arada Kane’in biri ofsayt olan iki net pozisyonu kaçırdığını da unutmayalım. Açıkçası Pochettino ikinci yarıda Eriksen’i oyuna alır diye düşündüm ama biraz daha beklemeye karar verdi. Eriksen girdikten sonra Lamela’nın göremediği boşlukları Eriksen görmeye başladı ve Tottenham daha iyi oynamaya başladı. İlk golde defanstan seken topta Ndombele harika vurdu. Sonrasında Tottenham tabiri caizse alev aldı ve Aston Villa’yı iyice baskı altına aldılar. İkinci golde ise top defanstaki oyunculara çarpıp Kane’e geldi ve Kane de ayağına gelen fırsatı tepmedi.

Maçtan çıkarılacak sonuçlara gelecek olursak Tottenham biraz şanslı  bir galibiyet aldı. Aston Villa gerçekten çok iyi savunma yaptı ve kalecileri Heaton da son derece başarılıydı.  Tottenham’ın kapanan savunmalara karşı daha iyi oynaması lazım.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.