MOTOBIKE İstanbul 2019

 

 

MOTObıke 21-24 Şubat 2019 açıldı.

  1. kez katıldığım fuarın bu yıl 11. Si düzenlenmiş. 

Katılımcı sayısı geçen seneye göre bence azdı. Mesela Kawasaki yoktu, Bisiklet standı çok azdı.Sadece Peugeut ve Falcon. Elektirikli bisiklet standı da geçen sene çok coşkuluydu. Birçok farklı model ve lansman vardı.

Hemen her markanın lansman modeli, konsepti vardı. Birçok marka ve model vardı. Ama

Yamaha, Honda, Ducati ile birlikte her ne kadar çin menşeli olsa da Uğur grubu fuara damgasını vurmuş.

CFMOTOR Türkiye’de motor sektöründe yeni bir akım oluşturmaya çalışıyor.

DAHA FAZLA MOTOR YAZISI İÇİN

ATV UTV

Fuardaki standını ziyeret ettiğimde hem stand konsepti olarak, hem görevli elemanların ilgileri hemen çok dikkat çekiciydi. ATV ve UTV olarak diğer rakipleri olan Polaris, CAN-AM, TRUMPTH ile yarışacak formattaydı. Modelleri karşılaştırdığımızdamesela 1000cc ATV veUTV rakiplerinden geri kalmadığını gördüm.

CFMotor 250NK 400gt

CFMOTOR her yıl daha güzel bir konseptle geldiği, fuarları çok ciddiye aldığı algısı hemen oluşuyor.

Türkiye pazarında motorsiklet kullanıcılarının merakla beklediği 250NK modeli ve yeni versiyon 400GT modellerini yakından inceleme fırsatı buldum.

MT650

Hemen her motorsiklet tutkununun youtube dan heyecenlavideolarını takip ettiğimiz ve  izlediğimiz Türkiye’den Nepal’e turlayan MT650 turing motorunu yakından görmek ilginçti.

CFMOTOR markasının Türkiye’de daralan motor piyasasına yeni modellerle katkı sağladığına ikna oldum. Ulaşılabilir fiyatlarda ve kaliteli modellerin motor severlerin ilgisini çekeceğini umuyorum.

Fuarda bunun yanında aksesuar bölümü, ileri sürüş teknikleri, motor izleme sistemi gibi ilginç standlar vardı.

Barkın Bayoğlu Anısına

Türkiye’de motorsikleti tüm kitlelerin diliyle anlatan Barkın Bayoğlu’nu anma programının olması da motorseverlerin hassasiyetleri açısından güzeldi. Bizde saygıyla anıyoruz. Mekanı cennet olsun. Motorsiklet camiasının birbirlerine olan saygı ve sevgileri, ahlaki kriterleri, kendilerine özgü jargonları içinde vicdanlı tavırları, bunun nasıl içten olduğu tüm hallerinden belliydi. Belli bir duruş ile gerçekten örnek davranışları Motorsiklet sürerken insanın kendini özgür hissetmesi, bunun verdiği özgüvene dayanıyor sanırım.
cengİz
Motor Blogger

Bİr SONRAKİ Yazımda görüşelİm

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.