Liverpool-Norwich City

09/08/2019 Premier League 2019/20

Liverpool-Norwich City

4-1

Mehmed latİf Gör

İki takıma genel olarak bakacak olursak;

Klopp maça dengeli bir orta sahayla başladı ve oyunu bütün maç kontrol edebildiler. 4-3-3 dizilişiyle oynadılar ama forvet ve orta saha oyuncuları sürekli yer değiştirdi ve böylece rahat pozisyona girebildiler. Henderson sürekli ceza sahası içine iyi koşular yaptı. Bekler hep iyi bindirdi. Önde baskı kurup rakibi atağa çıkarmadılar. Oyuncular birbiriyle çok iyi anlaşıyorlar ve  bu pozisyon aralarında pozisyon değiştirirken onlara büyük bir avantaj sağlıyor.

Norwich City‘de ise işler çok iyi gitmiyor. Orta sahada ve defansın özellikle göbeğinde çok fazla boşluk bıraktılar. Liverpool’un duran toplarında Van Dijk’ı tutması için Lewis’in görevlendirilmesi biraz düşündürücü ve bir golü de bu yüzden yediler. İleride çok seri bir şekilde dikine iyi paslarla birçok kez geldiler ve önemli pozisyonlar oluşturmayı başardılar. Sol bekleri Lewis maçta çok iyi kilit paslar attı ve takım arkadaşlarına pozisyonlar oluşturdu. Verkaçları çok iyi yaptılar. Defansta kötü olmalarının en büyük nedeninin oyuncularının çok genç olmasından kaynaklandığını unutmamamız gerekiyor. Bu yüzden defans hattı gün geçtikçe daha iyi olacaktır. Geriden oyun kurmayı da hallede bilirlerse iyi bir takım olabilirler.

Daha ilk maçtan çok net yorumlar yapılamaz. Norwich City daha iyi bir takım olacaktır.Liverpool oyuncuları iyi fırsatlar yarattılar ve birbirleriyle uyumluydular fakat daha zor takımlara karşı orta sahada daha teknik ayaklara ihtiyaç duyabilirler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.