Ulaşım

Susurluk Işıklardan girince solunuzda kalır.

  1. Aşçı Hasan
  2. Pazarcık Peyniri
  3. Rumeli Dondurmacısı(Ramiz Bey) tabelası yok. Ama lezzeti güzel tavsiye olunur.

Aşçı hasan

Yaz mevsimi, tatil, deniz deyince yollar güneye akar. Tabii Susurluk çoğumuzun mola yeridir. Susurluk Ayranı ve Tostu. Fakat Susurluk’ta et yemekleri kaçırdığımız lezzetlerden. Aşçı Hasan, mütevazi güleryüzlü ekibiyle sizi karşılar, size lezzetli ev yemekleri sunar.

Ne yiyelim derseniz, hepsi çok güzel, çok lezzetli. Benim favorim Hindi Sote, Ciğer Sarma, Et Çorbası. En son kuzu biftek yedim. İnanılmaz güzeldi.

Aşçı Hasan'da Yemekler

İstanbul, Bursa’dan güneye  veya tersi İzmir, Bodrum, Marmaris’ten kuzeye giderken ana yoldan yıllardır insanlar gelip geçer. Çoğumuzun yol üzerinde mola verdiği  bu güzergahta farklı bir deneyim için Susurluk merkeze doğru 100m girmenizi tavsiye ediyoruz.

pazarcık peynİrİ Manyas Kelle Peynİrİ

Aşçı Hasan’ın iki dükkan ilerisinde yer alır. Peynirinizi buradan alıp yola çıkarsınız. Doğal peynire olan özleminiz burada biter. Özellikle Susurluk tostunun yapımında kullanılan Kelle peyniri, Meyhane peyniri(Yağlı inek peyniri), Ezine peyniri, Keçi peyniri, Koyun Peyniri, Tulum peyniri … Tabii höşmerim tatlısını da unutmayalım.

Çok ilginçtir, suyundan mı bilmem, burada nerede çay içerseniz için harika. Aşçı Hasan, Kahveler, Peynirci, …

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.